Wikoma

Maszyny dla Twojej firmy!

Maszyny dla przemysłu meblarskiego, stolarstwa, przemysłu wikliniarskiego oraz systemy transportu wewnętrznego.

Strona główna \ Aktualności

Aktualności

05.03.2009 Prezentacja kosiarko - wiązałki do wikliny

Prace nad innowacyjnym projektem maszyny do zbioru wikliny zakończone sukcesem

Dnia 27 lutego 2009 r. we wsi Golinka na plantacji Jerzego i Adriana Mikołajczyków odbyła się prezentacja naszej najnowszej maszyny jaką jest kosiarko - wiązałka do wikliny.

Na miejscu Grzegorz Wójcik - właścicel ZM "WIKOMA" przedstawił szczegóły techniczne dotyczące pracy z urządzeniem natomiast Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Piotr Łykowski przedstawił zgromadzonym przykłady rozwiązań i zaangażowania władz państwowych w finansowanie plantacji wikliny w krajach Unii Europejskiej. Wiceprezes Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich Andrzej Pawlak opowiedział historię powstania wiklinowej kosiarki. Swoją obecnościa zaszczycił nas również poseł na Sejm RP Stanisław Kalemba.

Sądzimy że maszyna zrewolucjonizuje zbiór wikliny.  Maszyna w ciągu godziny jest wstanie zebrać wiklinę z jednego hektara. Tę samą pracę tradycyjną metodą wykonuję się cały dzień. Obecnie zbiór odbywa się za pomocą kosiarki do łąk, a do wiązania snopków angażuje się doświadczone kilkuosobowe grupy. Całą tą pracę realizuje skonstruowana we współpracy z Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych maszyna.