Wikoma

Maszyny dla Twojej firmy!

Maszyny dla przemysłu meblarskiego, stolarstwa, przemysłu wikliniarskiego oraz systemy transportu wewnętrznego.

Strona główna \ O firmie

O firmie

Firma WIKOMA Maszyny i Urządzenia Przemysłowe działa na rynku od 1989 roku. Jest nowoczesną firmą działającą w obszarze projektowania i produkcji maszyn dla przemysłu. Od momentu rozpoczęcia działalności misją firmy było dostarczenie klientowi najnowszych technologicznie rozwiązań dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb.
 
Firma specjalizuje się w produkcji maszyn dla przemysłu meblarskiego oraz systemów transportu technologicznego. W gamie produktów znajdują się m.in. szlifierko-polerki, szczotkarki, transportery rolkowe, transportery taśmowe, stoły unoszące, tunele suszarnicze, maszyny do obróbki wikliny.
Wykonujemy kompletne linie technologiczne - realizacja obejmuje projekt mechaniczny, projekt systemu sterowania, produkcję, montaż mechaniczny i elektryczny, uruchomienie oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

 

 

Nasze maszyny znajdują zastosowanie w przemyśle meblarskim, drzewnym, motoryzacyjnym, spożywczym, w produkcji wełny skalnej, w rolnictwie oraz na każdej powierzchni magazynowej wymagającej usprawnienia procesów logistycznych.

Wśród klientów ZM Wikoma znajdują się m.in. takie firmy, jak rozlokowane po całym świecie oddziały grupy SWEDWOOD (należące do koncernu IKEA), Volkswagen, Firestone, Glaxo Smith Kline, Baxters Food Group.

Dzięki współpracy ze światowymi liderami swoich branż oraz dzięki obecności na rynkach światowych (Australii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii) posiadamy odpowiednie doświadczenie i know how by skutecznie realizować nawet najbardziej wymagające projekty.

System Zarządzania Jakością

Wdrożyliśmy i utrzymujemy System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży urządzeń i technologicznych linii przemysłowych oraz urządzeń transportu technologicznego.

Park maszynowy

Bogato wyposażony park maszynowy, którego trzon stanowią nowoczesne obrabiarki CNC, gwarantuje najwyższą jakość detali i finalnych produktów. Pozwala na realizację zleceń obejmujących wielotysięczne serie powtarzalnych elementów, jak i obróbkę pojedynczych detali stalowych lub z tworzywa.

 

Portret firmy

 

Nazwa:

Zakład Mechaniczny WIKOMA

Gimnastyczna 6

PL 64-360 Zbąszyń

Tel./fax: +48 (0) 68 384 64 78

Rok założenia:

1989

Zakres działalności:

Projektowanie, produkcja i sprzedaż urządzeń i linii technologicznych. Remonty maszyn technologicznych.

Obszar działalności:

Hale produkcyjne – 5000 m2

NIP:

PL 923-000-00-14

 

Z przyjemnością informujemy, że ZM WIKOMA zrealizował projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwouju Regionalnego:
"Podniesienie konkurencyjności ZM WIKOMA poprzez unowocześnienie parku maszynowego"

 

UE